Formule 1

Informace o formulích a závodech

Srpen
29
0

Formule 1 2013 kalendář

Na internetu se můžete podívat na velikém množstvím stránek, jaký je vlastně program letošní královské automobilové disciplíny Formule 1.

V současné době je odjeto již celých deset závodů, přičemž na nás čeká ještě celých devět závodů.

Na další závod se můžeme těšit již dvacátého pátého srpna v belgickém městě Spa. Dalším Velká cena se pak jede osmého září v italské Monza, poté dvacátého druhého září v singapurském Marina Bay. Šestého řijna na nás pak čeká Velká cena v korejském Jongamu.

Dále třináctého října Velká cena v japonské Suzuce a dvacátého sedmého října v indickém Buddh Dillí. Listopad je pak posledním měsícem, kdy se Velká cena Formule 1 jezdí. První listopadový závod se koná třetího listopadu, a to v Abú Zabí, konkrétně ve městě Yas Marina. Předposlední  Velká cena se odehraje sedmnáctého listopadu ve Spojených státech amerických, konkrétně ve městě Austin.

No a konečně poslední závod tohoto oblíbeného automobilového sportu se odehraje dvacátého čtvrtého listopadu v brazilském Sao Paulu. Tento den se bude samozřejmě také vyhlašovat celkový vítěz letošního ročníku Formule 1 a také vítězná stáj poháru konstruktérů.

Vložil Letošní Formule 1 | Štítek , , , | Zanechat komentář
Srpen
23
0

Formule 1 výsledky

Pokud se zajímáte o královskou automobilovou sportovní disciplínu Formuli 1, tak jste určitě srozuměni s výsledky každého kola. V současné době máme za sebou již deset závodů Velké ceny. Všechno začalo sedmáctého března velkou cenou Austrálie, která se konala  ve městě Melbourne.

Vítězem tohoto závodu se stal Kimi Räikkönen. Velká cena pak pokračovala dvacátého čtvrtého března závodem v malajském Sepangu. Prvenství v tomto závodu si odnesl německý závodník Vettel. Poslední velká cena se zatím jela v maďarském městě Hungaroring, ato dvacátého osmého července.

Na zlatou medaili v tomto závodě dosáhl britský závodník Lewis Hamilton. Pokud bychom se měli podívat na průběžné pořadí v mistrovství světa jezdců, tak prvenství si s poměrně  velikým náskokem drží Sebastian Vettel, který má celkově 172 bodů. Na druhém místě se nachází Kimi Räikkönen, který má 134 bodů.

Třetí příčku okupuje Fernando Alonso, který má o bod méně, tedy 133 bodů. V Poháru konstruktérů si první místo drží s poměrně velikým náskokem stáj Red Bull, která má celkově 277 bodů. Na druhém místě je stáj Mercedes s 208 body a na třetím stáj Ferrari s celkově 194 body.

Vložil Letošní Formule 1 | Štítek , , , | Zanechat komentář
Srpen
17
0

Formule 1 online

Formule 1 je královská disciplína automobilových sportů, která byla založená již roku 1946. Celou soutěž zpravuje Mezinárodní automobilová federace, kteráje zároveň nejvyšší organizační složka celé soutěže.

Celá sezóna Formule 1 je rozdělena do několika závodů, které jsou označovány jako takzvané Velké ceny, neboli Grand Prix. Pokud jde o určování míst závodů, tak je pár závodů, které se jezdí poměrně pravidelně.

Nejvíce okruhů se nachází samozřejmě v Evropských zemích, kde je také nejvyšší zájem o tyto závody. Poslední dobou se také závody hodně rozšiřují do východních zemí.

Občas se vyskytne také nějaký závod ve Spojených státech amerických nebo v Kanadě, avšak tam o závody moc velký zájem není. Samotné Mistrovství světa jezdců je pořádáno od roku 1950 a roku 1956 se přidal také Pohár konstruktérů, který vyhrává stáj, která dokáže za celou sezonu nasbírat největší množství bodů.

V současné době se jedná o zařazení dalších zemí, jako jsou například Bulharsko, Indie, Dubaj, Rusko nebo Jižní Korea. Nejúspěšnějším jezdcem celé historie Formule 1 je němec Michael Schumacher, který dokázal získat celkově sedm titulů mistra světa a jehož domovskou stájí bylo Ferrari.

Další prvenství nese například Sebastian Vettel, který se v roce 2010 stal nejmladším mistrem světa za historii.

Vložil Letošní Formule 1 | Štítek , , , | Zanechat komentář
Srpen
11
0

Přímý přenos Formule 1

Formule 1 je jednou z nejoblíbenějších sportovních disciplín, kterou můžeme sledovat na televizních obrazovkách.

Samozřejmě také můžeme jezdit na okruhy, avšak jedná se o poměrně drahou záležitost. Avšak když si zajedeme na jeden závod jednou za dlouhý čas, tak je to určitě veliký zážitek, pokud jsme nadšenci do této sportovní disciplíny.

Pokud jde o oblíbenost tohoto sportu ve světových lokacích, tak největší oblibě se Formule 1 těší zejména v Evropě a pak v západních zemích. Ve Spojených státech amerických se takové veliké oblibě netěší, což je také důvodem, proč se tam Velká cena skoro vůbec nejezdí.

Pokud jde tedy o televizní přenosy, tak na českých televizích můžeme Formuli 1 sledovat zejména na Nově, respektive na Nově Sport. Pokud se to televizi Nova zrovna kryje s něčím důležitým, například se zprávami, tak se můžeme většinou na závod podívat na televizním kanále Fanda. Tato situace nastala napříkad nedávno, když se jela Velká cena Kanady.

Televizi Nova se závod kryl s televizními novinami, tak vysílání přešlo na kanál Fanda. Dále jste přímý přenos mohli sledovat také na internetovém portálu televize Nova Voyo.

Vložil Letošní Formule 1 | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Srpen
05
0

Soutěž Formule 1

Soutěž Formule 1, označována také jako královská disciplína automobilových sport, byla založena již v roce 1946.

Celou soutěž pak spravuje Mezinárodní automobilová federace, která se stará vlastně o veškerou organizaci a věci s tím spojené.

Celé mistrovství světa ve Formuli 1 je vlastně seskupení několika jednotlivých závodů, kterým se obecně říká Grand Prix, neboli Velká cena. Nejvíce závodů Formule 1 se pak odehrává v Evropě, který je pro závody nejlepším a nejvýnosnějším trhem.

Tak tomu bylo samozřejmě zejména na začátku, ale jak postupoval čas, tak se Formule 1 začala rozšiřovat do všech světových koutů. Pokud jde o nové pořadatele, kteří získali tu možnost Velkou cenu pořádat, tak se jedná například o Turecko, Malajsii, Čínu nebo Bahrajn. V současné době se také jedná o zavedení Velké ceny například v Indii, Dubaji, Rusku, Bulharsku nebov Jižní Koreii.

Hlavním cílem pořadatelů je tedy rozšířit tuto královskou disciplínu zejména do východních zemí. Velká cena se pořádala také ve Spojených státech amerických, avšak tam se moc neuchytila, neboť diváci neměli moc zájem. Pokud jde o rekordy, tak nejvíce titulů získal Michael Schumacher – celkově sedm.

Vložil Letošní Formule 1 | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Duben
13
0

Formule 1

Formule 1 je jedním z divácky nejoblíbenějších světových motoristických sportů, který se jezdí každý rok.

Pokud bychom se měli podívat do historie těchto závodů, tak bychom museli až do roku 1946, kdy byla tato mnohdy označována královská disciplína založena.

Celá sezóna se skládá z několika závodů, jejíchž množství je s tokem roků velice variabilní. Stávalo se dokonce v určitých letech, především tedy na počátku rozvoje tohoto sportu, že se celkově ujelo pouhých sedm závodů za jednu sezonu. V dnešní době se počet závodů ustálil na počtu zhruba kolem dvaceti Grand Prix, neboli Velkých cen.

Nejvíce Velkých cen se pak jezdí samozřejmě v Evropě, kde byla tato královská disciplína založena. Rok 1950 pak přinesl pořádání Mistrovství světa jezdců a rok 1958 pak přinesl Pohár konstruktérů. Pokud bychom se měli podívat na nějaké rekordy, které jsou v tomto sportu aktuální, tak bychom mohli například zmínit známého německého draka Michaela Schumachera, který drží rekord v celkovém počtu titulů ve Formuli 1, přičemž jich má celkově sedm. Dále bychom mohli jmenovat například stáj Ferrari, která drží nejvíce Pohárů konstruktérů, celkově šestnáct.

Velice zajímavou persónou byl pak například rakouský jezdec Jochen Rindt, který získal titul roku 1970, avšak kuriozitou je, že se tohoto zisku nedožil. Během sezóny si vytvořil takový náskok, že jej ani po jeho smrti nikdo nepředstihl.

Vložil Formule 1 fanshop, Formule 1 informace | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Duben
07
0

Formule 1 2013

V současné době již rozjetá ročník formule 1 v roce 2013 nám zatím nabídl celkově dva závody, neboli dvě Velké ceny. Jednalo se o Velkou cenu Austrálie v Melbourne a Velkou cenu Malajsie v Sepangu. Stejně jako minulý rok bude mít tento ročník celkově dvacet Velkých cen.

Tento ročník je již celkově čtyřiašedesátým ročníkem těchto závodů a celkově se bude vyhlašovat také šestapadesátý pohár konstruktérů. V závodech se nám představuje opět jedenáct týmů, přičemž v každém týmu jsou jako obvykle dva hlavní jezdci. Na odkazu níže se můžete podívat na oficiální promo video k ročníků Formule 1 2013.

Vložil Formule 1 informace | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Duben
01
0

Kalendář závodů Formule 1 2013

Pomalu ale jistě se nám blíží další ročník závodů Formule 1 a my si tak tiše můžeme začít plesat.

V Mistrovství světa ve formuli 1 se odjede celkově dvacet velkých cen, stejně jako rok před tím.

Nyní se podíváme na přesné data všech závodů, které se v tomto ročníku formule 1 pojedou.

17. 3. – Velká cena Austrálie v Melbourne
24. 3. – Velká cena Malajsie v Sepang
14. 4. – Velká cena Číny v Šanghaji
21. 4. – Velká cena Bahrajnu v Manámě
12. 5. – Velká cena Španělska v Barceloně
26. 5. – Velká cena Monaka v Monte Carlu
30. 6. – Velká cena Británie v Silverstone
7. 7. – Velká cena Německa v Hockenheimu
21. 7. – tento závod není dosud určený
28. 7. -Velká cena Maďarska v Budapešti
25. 8. – Velká cena Belgie ve Spa
8. 9. – Velká cena Itálie v Monzu
22. 9. – Velká cena Singapuru
6. 10. – Velká cena Koreje v Jon-kamu
13. 10. – Velká cena Japonska v Suzuce
27. 10. – Velká cena Indie v Dillí
3. 11. – Velká cena v Abú Zabí
17. 11. – Velká cena Spojených států amerických v Austinu
24. 11. – Velká cena Brazílie v Sao Paulu

Vložil Formule 1 informace | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Březen
26
0

Jízda ve formuli

Holdujete formulím? Zajímá Vás, jaké je to řídit tyto silné stroje? V dnešní době máte možnost si toto vyzkoušet. Existuje spousta kurzů, které si můžete zaplatit a jízdu ve formuli si tak vyzkoušet.

Jednou takovou společností, která tyto jízdy ve sportovních autech a formulích organizuje, je například společnost Puresport, kterou naleznete na internetové adrese puresport.cz. Jedná se o italskou společnost, která organizuje pro začínající závodníky, profesionální jezdce a vlastně pro každého, kdo si chce něco takového zkusit, školu jízd, a to v monopostech formule 3000, formule 1, formule 3, dále ve vozidlech tříd Grand Turismo, Ferrari 458 Italia, Ferrari 430 a Lamborghini Gallardo.

Pokud se budete chtít dozvědět o těchto kurzech, možnostech a podmínkách více informací, tak navštivte výše avizované internetové stránky této společnosti.  Na horní straně stránek naleznete přehledné menu, které je rozděleno na několik kategorií. Naleznete zde samozřejmě program kurzů, kde se můžete podívat na nejbližší možný termín absolvování kurzu, dále také samozřejmě informace o pojištění, které je s jízdou spjato, smluvní podmínky, které si společnost stanovila a tak podobně.

Vložil Formule 1 simulátor | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Březen
20
0

Formule shop

Formule jsou celosvětově velice oblíbenou sportovní závodní disciplínou, která zajímá veliké množství lidské populace. Proto také existuje samozřejmě veliké množství reklamních předmětů, oblečení a podobných věcí s motivy formulí, jezdců formule a tak dále.

Pokud byste si nějaké takové předměty související s formulí 1 chtěli objednat, tak samozřejmě můžete například na internetu. Velice oblíbeným a také jediným oficiálním internetovým obchodem v České republice, je Formuleshop, který naleznete na internetové adrese formuleshop.cz. Pokud se tedy podíváte na stránky tohoto internetového obchodu, tak Vás přivítá velice příjemný design, který je laděný do červené barvy.

Po levé straně těchto stránek naleznete hlavní menu, ve kterém naleznete všechny produkty, které jsou samozřejmě rozděleny podle typu do mnoha přehledných kategorií. Naleznete zde například předměty související s jezdci formule 1, jako například Fernando Alonso, Felipe Massa, Sebastian Vettel, Jenson Button, Lewis Hamilton, Michael Schumacher a tak dále.

Pak také samozřejmě věci, které souvisejí se stájemi formulí, jako například Ferrari, Lotus, Mercedes, Toyota, Renault a spoustu dalších. Předměty si pak můžete samozřejmě objednat z pohodlí Vašeho domova.

Vložil Formule 1 fanshop | Štítek , , , , | Zanechat komentář